Just in

Όλα τα νέα
Imerodromos logo

Τεράστια πρόκριση του Παναθηναϊκού στα πέναλτι απέναντι στην Μαρσέιγ

Μια τεράστια πρόκριση πήρε ο Παναθηναϊκός επί της Γαλλικής Μαρσέιγ στη διαδικασία των πέναλτι εξασφαλίζοντας την πρόκριση του στα Play –..

Μια τεράστια πρόκριση πήρε ο Παναθηναϊκός επί της Γαλλικής Μαρσέιγ στη διαδικασία των πέναλτι εξασφαλίζοντας την πρόκριση του στα Play – Off του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει την Πορτογαλική Μπράγκα.

Ο Παναθηναϊκός που στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω με σκορ 2 – 0, αφού δεν είχε τρόπο να σταματήσει τον Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ με τον φορ από την Γκαμπόν να πετυχαίνει και τα δύο γκολ αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο. Η Μαρσέιγ ήταν πολύ καλύτερη από τον Παναθηναϊκό στο πρώτο μέρος της ρεβάνς του “Βελοντρόμ”.

Ωστόσο ο Φώτης Ιωαννίδης έδωσε φιλί ζωής στον Παναθηναϊκό, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων του κανονικού αγώνα, με την οποία μείωσε στο τελικό 2-1 του 90λέπτου και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση.

Στον έξτρα χρόνο οι «πράσινοι» άντεξαν και οδήγησαν τελικά το παιχνίδι στην διαδικασία των πέναλτι, όπου και επικράτησαν με σκορ 5 – 3, παίρνοντας τη μεγάλη πρόκριση.