Just in

Όλα τα νέα
Imerodromos logo

Οι οπαδοί της Σέλτικ δείχνουν ότι το ποδόσφαιρο είναι πάνω από όλα χαρά και συγκίνηση

Η Σέλτικ μετέτρεψε το ντέρμπι με τη Ρέιντζερς σε παράσταση για ένα ρόλο, διέλυσε την αιώνια αντίπαλο με 3-0 και βρέθηκε στην κορυφή της..

Η Σέλτικ μετέτρεψε το ντέρμπι με τη Ρέιντζερς σε παράσταση για ένα ρόλο, διέλυσε την αιώνια αντίπαλο με 3-0 και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Ο Γιακουμάκης ήταν βασικός και η ομάδα του με την πέμπτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα είναι στο +1 από τη Ρέιντζερς. Πρωταγωνιστής ο Χατάτε, αφού στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με υπέροχο τελείωμα έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Στο 42′ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και στο 44΄ο Αμπάντα διαμόρφωσε το 3-0. Η επανάληψη είχε απλώς διαδικαστικό χαρακτήρα.

Πέρα όμως από το καθαρά αγωνιστικό σκέλος, αυτοί που έκλεψαν την παράσταση ήταν οι φίλοι των «Κελτών». Το «You’ll Never Walk Alone» ήχησε στο Σέλτικ Παρκ πριν τη σέντρα, με τα φώτα να φωτίζουν μόνο τους παίκτες της ομάδας.

Αυτή είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου, μακριά από τη βία και το μίσος.